Почетна > Нови Сад

Индекс Нови Сад

Бруцоши се усељавају у домове у Новом Саду, Сомбору и Зрењанину – менза ради пуном паром!

У току је усељавање студената прве године у студентске домове у Новом Саду, Сомбору и Зрењанину. У Новом Саду је примљено 324, Зрењанину 49, а у Сомбору 35 студената прве године.
Фото: Градске инфо

Поред тога, смештај у дому добило је и 56 студената прве године из осетљивих друштвених група. Усељавање студената прве године траје до 14. новембра.

До 5. децембра траје конкурс за смештај за студенте старијих година. Право на смештај у домовима имају студенти са држављанством Републике Србије, чије пребивалиште није у седишту високошколске установе на којој студирају, а чије се школовање финансира из буџета Републике Србије, као и студенти који имају држављанство државе у региону, који испуњавају услове конкурса. Уз пријаву треба доставити уверење о приходима, потврду о упису наредне године студија са оствареним бројем бодова.

Након објављивање коначне листе, биће расписан посебан конкурс за студенте из друштвено осетљивих група, који нису добили смештај у првој расподели.

Студентски центар обезбеђује смештај за 3.064 студената у студентским домовима. У осам домова у Новом Саду капацитет је 2.713 места, а 208 места у студентском дому у Зрењанину и 143 места у студентском дому у Сомбору.

Студенска менза ради пуним капацитетом. Радним даном доручак се служи од 7 до 9, ручак од 11 до 15, а вечера од 17 до 20 сати. Викендом се доручак служи такође од 7 до 9, ручак од 11 до 14.30, а за вечеру се дели суви оброк у време ручка.

Четвртак у Новом Саду! Сунчан и препун интересантних дешавања (четвртак, 6. новембар)

Преузмите андроид апликацију.