Брејк Макабија против Панатинаикоса у Атини, Реал убедљив против Басконије

Кошаркаши Макабија направили су велики корак ка пласману на завршни турнир Евролиге, пошто су у Атини у првој утакмици четвртфинала плеј офа победили Панатинаикос са 91:87 (26:25, 16:25, 21:20, 28:17).

Као другопласирани тим после лигашког дела такмичења Панатинаикос је у четвртфиналну серију ушао као фаворит и дуго се чинило да ће то оправдати, али је последње минуте одиграо веома лоше и омогућио Макабију да направи брејк.

Грчки тим је у многим сегментима био инфериоран све време, јер је Макаби имао 15 скокова у нападу, девет више од домаћина, који су изгубили 12 лопти, двоструко више од „поноса Израела“.

Таква статистика омогућила је Макабију да има чак 14 напада више, али је упркос томе Панатинаикос 35 минута водио захваљујући доброј одбрани, којом је свео противника на само 44 одсто шута из игре.

Макаби је 47 пута шутирао за два поена и 23 пута је био успешан, док је Панатинаикос из 30 покушаја погодио 22 двојке и то му је, уз бољи учинак са линије пенала, омогућило да одржава предност.

У неизвесној завршници резултат је 52 секунде пре краја био 87:87, да би Лоренцо Браун после тајм аута довео Макаби у вођство од 89:87, а последњи напад Панатинаикоса упропастио је Костас Слукас изгубљеном лоптом.