Бразил у продужетку сломио Шпанце и „преживео“ свог Ришарлисона

Фудбалери Бразила после продужетака су победили Шпанију 2:1 (1:1) за ново олимпијско злато.

Бразилци су одбранили наслов олимпијског шампиона из Рија у драматичном мечу у Јокохами, одлученом после 120 минута игре.

Најбољи стрелац турнира Ришарлисон (пет погодака) могао је бити трагичар своје селекције. Симон је оборио Куњу у шеснаестерцу, а након консултација са ВАР-ом судија је показао на једанаестерац.

Иза лопте је стао Ришарлисон, али се прописно обрукао пославши је високо изнад пречке.

Да спречи Шпанце да дођу до казне потрудио се Матеус Куња. Бразилци су упутили центаршут са леве стране који је пронашао Данија Алвеша на стативи. Капитен Бразила је вратио лопту високо ка средини шеснаестерца.

Неспретна реакција шпанских дефанзиваца омогућила је да Куња остане сам и „матира“ Симона.

Прву велику шансу у другом полувремену имао је Ришарлисон. Добио је лопту у простор, заломио чувара мреже Шпаниј и испред себе имао све време овог света.

Шутирао је, али је голман Симон одбранио уз помоћ пречке.

Ипак, овога пута стигла је шпанска казна. Ојарсабал је у паду волејем забио лопту у мрежу Бразила за ијзедначење у 61. минуту.

Могли су Шпанци и до победе када је при крају меча лопта прешла преко ноге Брајана Хила, који је потом упутио праву „ракету“ која је завршила на пречки.

Меч је отишао у продужетке.

Поново смо видели промашај Ришарлисона, а потом и одлучујући гол. Отворила се контра након корнера Шпаније, а тромом дефанзивцу „фурије“ иза леђа је пришао Малком.

Уз мало среће, лопта је завршила иза леђа Симона. Оно што је Ришарлисону завршило на пречки, овај пут је ушло.

Покушавали су Шпанци до краја, тражили и пенал. Међутим, резултат је остао исти.

Бразил је шампион на Олимпијским играма по други пут.