Бразил први финалиста Копа Америка

Фудбалери Бразила савладали су репрезентацију Перуа 1:0 и тако се пласирали у финале Копа Америке.

На стадиону Олимпико Нилтон Сантос састали су се финалисти прошлог првенства Јужне Америке, а исход је поново био исти.

Бразил ће имати шансу да освоји свој десети трофеј Копа Америке, а у финалу ће играти са бољим из дуела Аргентина – Колумбија.

Перуанци још увек могу до медаље, али ће бронзу морати да освоје на терену, у утакмици за треће место.

„Кариоке“ су у првом делу игре имале бољу игру, више опасних напада и коначно и постигнут погодак. Лукас Пакета је затресао мрежу Перуа у 35. минуту.

Други део игре донео је буђење Перуанаца. Они су после паузе имали већи посед, чак су претили више него Бразил, али до изједначења нису могли. Резултат се није променио.

За играча утакмице проглашен је Нејмар који је забележио асистенцију, а одиграо је и свих 90 минута.