Браниоци титуле Италијани победили Албанију на Европском првенству у фудбалу

Фудбалска репрезентација Италије победила је Албанију 2:1, у Дортмунду, у првом колу групе Б на Европском првенству у Немачкој.

Албанија је на почетку утакмице успела да изненади браниоца титуле, пошто је после 23 секунде Недим Бајрами постигао најбржи гол у историји Европских првенства.

Брзо су се Италијани опоравили од почетног шока, а Алесандро Бастони је у 11. минуту после корнера поравнао резултат.

Николо Барела је ударцем са 20 метара у 16. минуту донео преокрет и победу Италији.

У првој утакмици групе Б Шпанија је јуче победила Хрватску 3:0.

Италија ће у другом колу играти против Шпаније 20. јуна од 21 час у Гелзенкирхену, док ће се Албанија дан раније састати са Хрватском од 15 часова у Хамбургу.

Данас су на програму утакмице групе Ц, Словенија-Данска у 18.00 и Србија-Енглеска у 21.00, као и прва утакмица групе Д Пољска-Холандија у 15.00 часова.

Stojković: Spremni smo za Englesku, vreme je da napravimo iskorak