Бостон први тим који је обезбедио плеј-оф, Клиперси бољи од Булса

Кошаркаши Бостон селтикса савладали су у Ти-Ди гардену екипу Финикс санса 127:112 у утакмици регуларног дела сезоне НБА лиге. Лос Анђелес клиперси били су бољи од Чикаго Булса 126:111, док је Оклахома на домаћем паркету надиграла Далас мавериксе 126:119.

Популарни „Келти“ су сада прва екипа која је званично осигурала плеј-оф место јер су први у Источној конференцији са 52 победе и 14 пораза.Домаћин је Финиксу дозволио егал борбу само током прве четвртине, јер су већ у наредној преузели вођство које су чували до самог краја, а које је у једном тренутку износило и 20 поена предности.

Селтиксе су предводили Џејлен Браун са 37 поена и пет скокова и Џејсон Тејтум са 26 поена, пет скокова и пет асистенција. Они су постигли 43 од 65 поена Бостона у првом полувремену.

Ал Хорфорд победи је допринео са 24 поена, од којих је погодио шест тројки из 10 покушаја, а Дерик Вајт са 13 поена, осам скокова и пет асистенција.

У тиму Финикса, која је други пут ове седмице изгубила од Бостона, најефикаснији су били Девин Букер са 23 поена уз седам асистенција, Бредли Бил са 22 поена уз седам асистенција и Кевин Дурент и Грејсон Ален са по 20 поена. Јусуф Нуркић додао је осам поена, 20 скокова и шест асистенција.

Evroliga: Partizan u Barseloni traži vrednu pobedu u borbi za plej-in