Борусији спектакл у Леверкузену, Волфсбург незаустављив (ВИДЕО)

Фудбалери Борусије Дортмунд надиграли су Бајер у Леверкузену у мечу који је већ обележио четврто коло Бундеслиге.

„Милионери“ су славили са 4:3 после преокрета у другом полувремену у голеади на „Бај арени“.

Двоструки стрелац за Борусију је био Ерлинг Халанд, али је меч ипак обележио спектакуларан погодак Гереира из слободног ударца за изједначење на 3:3 у 71. минуту.

Међутим, лидер Бундеслиге је и даље савршени Волфсбург, који је са 2:0 у Гројтер Фирту стигао до четврте узастопне победе.

Маестралан повратак Роналда, Њукасл немоћан

Мајнц је истим резултатом славио у Хофенхајму, док су бодове победили Фрајбург и Келн са 1:1 те Унион Берлин и Аугзбург без голова.

Дан затвара дерби кола између два најбоља тима из прошле сезоне, вицешампиона Лајпцига и шампиона Бајерна који је током лета „оробио“ највећег конкурента на фудбалској пијаци.