Борац из Бањалуке прва жртва новог правила УЕФА

Фудбалери Борца победили су Клуж у другом мечу 1. преткола Лиге шампиона резултатом 2:1 и то након 120 минута игре.

Међутим, они су завршили наступ у овом такмичењу јер су у првом сусрету у Румунији доживели пораз од 3:1.

Борац је боље отворио меч и у уводних 10 минута имали су притисак према голу гостију из Румуније, али добру енергију и велику подршку с трибина нису успели да претворе у гол.

Најбољу шансу у првом полувремену имао је Паун у 22. минуту када је лопта отишла мало поред гола, а узвратио је брзо Борац преко Војновића који је три минута после с неких 20 метара шутирао мало поред гола Клужа. Последњу шансу у првом полувремену имао је Паун који је из слободног ударца шутирао право у голмана Борца.

Велику шансу за Клуж имао је опет Паун у 56. минути, али је Ћетковић сјајно одбранио, а само четири минута након тога уследила је казна на другој страни.

Након центаршута с леве стране лопта је дошла до Врањеша који се сјајно изборио за простор и позицију и онда главом силовито шутирао и матирао немоћног голмана гостију. На Градском стадиону у Бањалуци је уследило велико славље, а у таквој атмосфери Борац је успео да постгне и други гол.

Овај пут је стрелац био Мораитис, а већ тада је било јасно да је Борац надокнадио заостатак из првог меча те да имају резултат који их води у продужетке. Да УЕФА у овој сезони није укинула правило гола у гостима, Борац би с победом од 2:0 прошао у друго претколо.

Ипак, уследили су продужеци, а ту су обе екипе видљиво остале без снаге и већином се играло на средини терена, с тим да је Клуж имао пуно већи посед лопте. У 110. минуту Борац је имао пуно среће јер је гостујући играч Цамора погодио стативу.

У 119. минуту уследио је хладан туш у Бањалуци. Чипциу је феноменално погодио са 20 метара у даљи угао и тако одвео свој тим у 2. претколо Лиге шампиона.

Клуж ће у наредној фази играти против Линколна из Гибралтара који је са 5:0 био бољи од Фоле из Луксембурга, а након што је први сусрет завршио резултатом 2:2.

С друге стране, Борац ће такмичење наставити у УЕФА Конференцијској лиги, а пре тога их очекује дуел против Жељезничара на Грбавици у оквиру Премијер лиге.