Бомба Торгана Азара, Белгија послала Роналда кући!

Репрезентација Белгије пласирала се у четвртфинале на Еуро 2020.

Изабраници селектора Роберта Мартинеза су после велике борбе славили у једном од дербија осмине финала против Португалије, 1:0 (1:0).

Тако су шампиони Португалци морали да заврше такмичење већ у првој рунди нокаут фазе.

Одлучио је тренутак инспирације Торгана Азара у 42. минуту када је прецизним ударцем одлучио победника.

Очекивало се да ће два тима почети утакмицу нешто опрезније, без обзира на стил игре и репутацију офанзивних екипа, која их прати.

Тако је и било, улог је био велики, а оба селектора су учинили све да се прво добро обезбеде прилази сопственом голу, и да се учврсте на средини, а онда из брзих акција после освојене лопте на том делу терена, дођу до гола ривала.

Португалци су нешто боље кренули, били су опаснији, Ренато Санчес је припремио прилику Диогу Жоти већ у петом минуту, али је нападач Ливерпула био непрецизан у покушају са ивице казненог простора.

С друге стране, у десетом минуту, покушао је и Еден Азар, али је толико лоше захватио лопту да голман Португалије Руи Патрисио није морао ни да реагује.

Играчи Белгије су добро мотрили на Кристијана Роналда, који је прву прилику да опроба шут добио у 25. минуту из прекида.

Шутирао је у десни доњи угао, али Куртоа није имао проблема да интервенише.

И када се чинило да ће се на одмор отићи без голова, један тренутак из 42. минута је променио све.

Торган Азар је прихватио лопту, кренуо ка голу Португалаца, распалио са 20 метара као из топа, лопта је завршила у мрежи – 1:0 и тим резултатом се отишло на одмор.

Лоше је почело друго полувреме за изабранике Роберта Мартинеза.

После старта Палиње, повредио се Кевин де Брујне, уместо њега је на терен морао Дрис Мертенс.

Морао је брзо да реагује и селектор Португалије Фернандо Сантош, извео је у 56. минуту Мутиња и Бернарда Силву и убацио Феликса и Бруна Фернандеша.

У 58. минуту Роналдо је све урадио, припремио је шансу Жоти који се као у првом делу опет обрукао, шутирао је преко гола.

Покушао је и Феликс у 61. минуту, али је његов ударац главом био недовољно јак, док је Лукаку са друге стране покушао у 63. минуту.

Белгијанци су добро контролисали игру, у игри дуго Португалаца није било праве идеје како да се пробију линије пред голом Куртое.

Ипак, у финишу су у 82. минуту имали шансу када је Дијаш захватио лопту главом, да би само минут касније Рафаел Гереро погодио стативу шутем са ивице казненог простора.

То је било све што се тиче прилика, Белгијанци су сачували мрежу и у четвртфиналу ће одмерити снаге са Италијом.