Богдановић прекинуо врхунски низ у поразу Атланте од Мемфиса

Атланта хокси су поражени на свом терену од Мемфис гризлиса 125:119. Српски кошаркаш Богдан Богдановић је за домаћина уписао 16 поена, четири скока и три асистенције.

Богдановић је прекинуо свој низ од седам утакмица са преко 20+ поена. Као и у претходном мечу, није блистао у шуту за три, убацивши две тројке из осам покушаја. Придодао је и четири скока и три асистенције за 34 минута.

Хокси су опет демонтрирали незаинтересованост ка одбрани. Имали су предност 60:50 на полувремену и успели су у наредном периоду да приме чак 40 поена. Мемфис на крилима Дезмонда Бејна и повратника са суспензије, прве звезде Џа Моранта је преузео контролу у другом полувремену и остварио тријумф на страни.

Бејн са 37 поена и Морант са 30 поена, 11 асистенција и шест скокова су имали подршку од Џерена Џексона Џуниора са 20 поена. Нико више у редовима гостију није био двоцифрен.

Тре Јанг је уписао 30 поена, 13 асистенција и пет скокова за Атланту. Дежонте Мари га је пратио са 20 поена.

Атланта је пала на 10. место Истока са 12-17, док је Мемфис на 9-19 на Западу.

Наредни ривал Хоксима су Булси у Чикагу.