Богдановић погађао када треба, Адетокумбо бројао до 47

Српски кошаркаш Богдан Богдановић нанизао је три тројке у тренуцима када је Бостон припретио да би могли да се врате у меч и тако обезбедио победу Атланти са 110:99.

Српски интернационалац је у игри провео 32 минута и убацио за њега скромних 12 поена уз шест асистенција и један скок, али је погодио три тројке када је, средином треће четвртине, Бостон превасходно захваљујући Џејсону Тејтуму запретио да дође до изједначења.

Бостонов Џејсон Тејтум је на крају био и најефикаснији појединац меча са 34 постигнута поена уз девет скокова и пет асистенција, али то није много помогло његовом тиму.

У тимској игри Хокса најефикаснији су били Колинс са 20 поена уз 11 скокова, а Ертер и Редиш су убацили по један поен мање, док је двоструки двоцифрен учинак имао и Јанг са 18 поена и 11 асистенција.

Тим Милвокија надиграо је ЛА Лејкерсе са 109:102 а до победе их је водио незадрживи Јанис Адетокунбо који је меч завршио са чак 47 поена и рекорд у eфикасности на мечу.

По рекордном учинку предњачио је Јанис Адетокунбо који је меч завршио са чак 47 постигнутих поена уз проценат шута од 78 одсто против Лејкерса. Имао је и девет скокова и три асистенције.

У тиму Лејкерса најефикаснији је био Хотрон-Такер са 25 поена и 12 скокова, док је Вестбрук поред 19 поена залележио и 15 асистенција. Дејвис је меч завршио са 18 поена, девет скокова и четири асистенције.

Оклахома је надиграла Хјустон са 101:89 и после два пораза у низу дошла до победе, а Алексеј Покушевски је имао незапажену улогу у победи свог тима.

У игри је провео десетак минута и успео да постигне два поена уз три промашена покушаја за тројку, а имао је и два скока уз једну асистенцију.