Богдановић надиграо Оклахому и Покушевског

Атланта је на гостовању убедљиво надиграла Оклахому са 136:118, а до победе су је сјајном ефикасношћу предводили Тре Јанг и Богдан Богдановић који је славио у својеврсном надметању са земљаком Алексејем Покушевским.

Од самог старта меча Атланта је преузела иницијативу, направила двоцифрену преднос и већ на полувремену имала предност од 32 поена.

Тре Јанг је одиграо једну од најефикаснијих утакмица и постигао 41 поен, од чега чак 30 у првом полувремену, а одлично га је пратио Богдан Богдановић са 20 поена уз 2 скока и 3 асистенције.

Некадашњи кошаркаш Партизана имао је добар проценат шута и погодио 4 тројке из 8 покушаја, а из игре је имао осам погодака из 12 покушаја и био други играч по ефикасности у победничком тиму.

На другој страни и Покушевски је имао солидан учинак са 13 постигнутих поена уз четири скока и осам асистенција за више од 28 минута игре.

У пораженом тиму Оклахоме најефикаснији је био Тео Маледон са 18 поена уз 4 скока и 8 асистенција.

Dominantni Jokić nastavio pobedničku seriju i protiv Indijane (VIDEO)