Bledi Partizan se pozdravio sa Evropom

Fudbaleri Partizana eliminisani su iz evropskih takmičenja porazom od Nordsjelanda 1:0 u Beogradu u revanšu plej-ofa Lige konferencija. Ukupan rezultat je 6:0 za Dance.

Danci su pokazali u prvom duelu snagu, a u drugom kvalitet čuvanja rezultata. Nadirali su od samog starta, najistaknutniji bio je Ibhranim Osman. Partizan je teško stvarao ikvakve šanse zbog bojazni da se ne razvije brza kontra na drugoj strani.

Pobedu gostima je doneo Osman pogotkom u 31. minutu posle lepe akcije, neometane razmene kratkih pasova i poklona kao na tacni pred mrežom Jovanovića.

Tokom drugog poluvremena su Danci prepustili loptu crno-belima i čekali da oni nešto kreiraju, porezultatu se vidi da im je to bila pametna opcija.

Utisak je pokvarilo i ponašanje Nemanje Nikolića, kome je 11 minuta bilo dovoljno da dobije dva žuta kartona i nervozne gestikulacije napusti teren. Drugi žuti karton dobio je posle namernog udarca laktom Ašonea. Igraču Nordsjelanda je bila potrebna medicinska pomoć i nije mogao da nastavi meč.

Crno-beli će imati nadalje obaveze samo u domaćim takmičenjima. Srbiju će predstavljati Crvena zvedza u Ligi šampiona, TSC u Ligi Evrope i Čukarički u Ligi konferencija.