Бјелица и Кари узвратили Финиксу и прекинули историјски низ

Кошаркаши Финикс Санса остварили су рекорд франшизе од 18 узастопних победа у НБА лиги који је прекинут у ноћи између петка и суботе у Оукленду.

Ударац је узвратио Голден Стејт који је у дербију вечери славио убедљив тријумф резултатом 118:96.

Пре само неколико дана исход је био другачији, али су Стеф Кари, Немања Бјелица и другови смогли снаге да одговоре и упишу своју 19 победу у сезони, те преузму прво место западне конференције.

Домаћин је већ на старту стигао до осетне предности, а у другој је разлика постала двоцифрена.

У наставку је Финикс одговорио, али се у другом полувремену све распало под налетом „ратника“, па је разлика ишла и до +26.

Српски ас Немања Бјелица одиграо је солидан меч убацивши осам поена уз шест скокова и две асистенције за 15 минута проведених на паркету.

Поново је главни у екипи Голден Стејта био Стеф Кари са 23 поена и по пет скокова и асистенција.

Гери Пејтон и Ендрју Вигинс су убацили по 19 поена.

У екипи Финикса Диандре Ејтон је био најефикаснији са 23 поена, док је Крис Пол остао само на 12, уз осам успешних додавања.