Бјелица двоцифрен, Голден Стејт диже форму пред плеј-оф (ВИДЕО)

Кошаркаши Голден Стејта остварили су важну победу пред плеј-оф НБА лиге, пошто су били бољи од Сан Антонија. Вориорси су савладали Спарсе резултатом 100:94 и дуел пре краја задржали шансу да у доигравање уђу са треће позиције на табели Западне конференције.

Екипа Стива Кера сада има 52 победе и 29 пораза и налази се испред Далас меверикса који имају скор 51-30.

У случају да задрже тренутну позицију, „ратници“ би сачували и предност домаћег терена све до завршнице плеј-офа.

Дуел са Сан Антониом преломили су у трећој четвртини у којој су имали максималних +17, уз добру партију српског репрезентативца Немање Бјелице.

Бјелица је на паркету провео 16 минута и за то време забележио 12 поена (3/6 из игре, 2/3 тројке), по два скока и асистенције, уз по једну украдену и изгубљену лопту.

Најефикаснији су били Куминга и Пул са по 18 поена, док је Дрејмонд Грин комплетирао дабл-дабл са 12 поена, 13 ухваћених лопти и осам успешних додавања.

На другој страну, међу „мамузама“ се истакао Вокер са 24 поена.

Сан Антонио је десети и у плеј-ин турниру ће играти против Минесота Тимбервулвса.