Бјелица добар, „ратници“ опалили још један шамар Лејкерсима (ВИДЕО)

Кошаркаши Голден Стејта победили су Лос Анђелес лејкерсе и ударили им још један шамар у катастрофалној сезони. Вориорси су тријумфовали резултатом 128:112 и све су ближи да обезбеде трећу позицију на табели Западне конференције пред плеј-оф.
бјелица

„Ратници“ су до тријумфа дошли пошто су дуел преломили средином треће и почетком четврте четвртине.

Најефикаснији у победничком тиму био је Клеј Томпсон са 33 поена (6/10 тројке) и по четири скока и асистенције, док је Џордан Пул уписао дабл-дабл (19 поена и 11 асистенција).

Српски репрезентативац Немања Бјелица добро је искористио шансу и за 15 минута постигао девет поена (4/5 из игре), имао шест скокова и три асистенције.

Лејкерси су доживели осми узастопни пораз у сезони у којој ће остати без плеј-офа, иако су на почетку важили за другог фаворита за титулу.

Није им помогло ни 40 поена Хортона-Такера.

Екипа Стива Кера је трећа са скором 51-29 и има победу више и пораз мање од четвртопласираног Даласа.

„Језерџије“ су на 11. позицији са учинком 31-49.

Jokić krvario, rušio rekorde i odveo Denver direktno u plej-of! (VIDEO)