Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Бизарна и чудна: Ова имена за бебе забрањена су у неким земљама

Чудна имена су тренд, али ипак, постоје и она која су и законом забрањена.
Фото: Pexels/Pixabay

Пар у Француској је пожелео да да свом детету име Нутела, али то није допуштено. Одлука нема везе с ауторским правима, него би, како је образложено, име дете било предмет спрдње. Родитељи су на крају дете назвали Ела.

У Француској је такође забрањено име Fraise, што у преводу значи јагода, јер би се могло погрешно протумачити као жаргонска реч за задњицу. И овај случај је завршио на суду, па су родитељи након негативног одговора ћерку назвали Fraisane.

Трећи пар у Француској покушао је да детету да име Принц Вилиам, али и то је пало у воду како се детету не би ругали.

Фото: Pexels/Kelvin Octa

Португал је још једна земља која има строга правила кад су у питању имена. Надимци не могу да буду службена имена. Родитељи који пожеле да детету дају име Том мораће одабрати Томас.

У овој земљи забрањена су и имена која нису португалска, а Thor, Нирвана и Парис само су нека на попису који се састоји од 82 странице забрањених имена.

Пар из Шведске покушао је своје дете да назове Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116, у знак протеста због новчане казне коју су добили, јер име свог детета нису пријавили до петог рођендана.

При предаји захтева 1991. године рекли су да се име изговара Албин, али нису добили зелено светло.

Други шведски пар је желео да дете назове Икеа, а нису успели, јер је забрањено да користе имена предузећа.

На Исланду слово С није укључено у абецеду па је забрањено користити имена која почињу тим словом. Због тога је бивши градоначелник Reykjavika Jon Gnarr био спречен да назове своју ћерку Camilla.
Фото: Pexels/Pixabay

Исланђанка Hariet Kardev, чији је отац Британац, није могла добити да добије пасош јер њено име не постоји на Исланду. На крају је добила али на име Стулка (девојка) Кардев.

Нови Зеланд забранио је имена Принце, Кинг и Ројал, а праву муку прошли су и родитељи који су сина хтели да назову римским бројем III.

„Ви можете детету да пожелите да дате глупо име, али запамтите да је дете то које ће живети с тим“, рекао је тада матичар Џеф Монтгомери.

Осим тога, Нови Зеланд строго прописује да интерпункцијски знакови не могу бити део имена.

Koje su promeni na koži bebe normalne, a za koje se treba pobrinuti

Преузмите андроид апликацију.