Бирманчевић „бомбом“ из слободњака одвео Малме у ЛШ (ВИДЕО)

После реванш мечева плеј-офа за Лигу шампиона познато је да ће у елитном такмичењу учествовати Бенфика, Јанг Бојс и Малме.

Шведски клуб је у Разграду одбранио предност из првог меча од 2:0 и поразом од 2:1 прошао у групну фазу, трећи пут у историји.

Најзаслужнији за то је Вељко Бирманчевић који је постигао прелеп гол из слободног ударца, а који је на крају направио разлику у односу на бугарског шампиона.

Лудогорец је повео у 10. минуту голом Недијалкова, али је српски везиста изједначио три минута пре одласка на одмор.

„Луда шума“ поново је дошла до предности у 60. минуту из пенала голом Сотиријуа, али јој је био потребан још један гол како би поравнали укупан резултат.

Било је прилика за то, али не и реализације, па се шведски представник пласирао у Лигу шампиона.

Тамо ће играти и Бенфика која је у Ајндховену ремизирала 0:0 са ПСВ-ом и тако одбранила 2:1 из првог меча у Лисабону.

Голеада је виђена у Будимпешти, где је Ференцварош изгубио од Јанг Бојса резултатом 3:2 и остао „кратак“ да надомести минус из првог меча када је такође било 3:2 за Швајцарце.