Почетна > Србија
Србија

Без задржавања на путничким терминалима, теретњаци чекају највише 420 минута

Према информацијама Управе граничне полиције добијеним у 5.15 часова, нема задржавања на путничким терминалима наших граничних прелаза, док се на теретним терминалима возила задржавају највише 420 минута, саопштио је Ауто-мото савез Србије.
Фото: Танјуг

Na излазу из земље, на граничном прелазу Батровци, теретна возила се задржавају 420 минута, на Шиду 240 минута, на Сремској Рачи 180 минута, а на Бездану 120 минута.

На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије.

Према последњим информацијама добијеним од ЈП “Путеви Србије”, на наплатним станицама нема задржавања.

Из AМСС-a упозоравају да променљиве временске прилике са могућим падавинама могу успоравати вожњу, али да ће зато пријатније дневне температуре чинити путовање лакшим и током дана.

Налазимо се у периоду када се интензивније путује а на дугим релацијама после пар сати вожње умор се код возача чешће јавља, и тада је опасност од пада концентрације за воланом већи, па зато на пут треба кренути одморан и правити чешће паузе, а пре пута проверити техничку исправност возила као и сва потребна обавезна докумета, преноси Танјуг.

Данас променљиво и свежије, облачно и местимично с кишом, температура до 29 степени

 

 

Преузмите андроид апликацију.

Ознаке