Министарство просвете обезбедило је бесплатне уџбенике за око 96.000 ученика основних школа у Србији за школску 2026/2027. годину. За ову намену издвојено је више од милијарду динара.

Како је саопштило Министарство, биће обезбеђено укупно 919.156 уџбеничких јединица, а за њихову набавку издвојено је 1.020.954.000 динара.
Право на бесплатне уџбенике имају ученици из социјално и материјално угрожених породица који остварују право на новчану социјалну помоћ; ученици који основно образовање похађају по индивидуалном образовном плану (ИОП), укључујући и ИОП3; ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом којима су потребни прилагођени уџбеници, као и ученици којима су неопходна прилагођена издања, попут уџбеника са увећаним фонтом, на Брајевом писму или у електронском формату; ученици из породица у којима је троје или више деце укључено у систем образовања и васпитања, при чему право остварују деца која похађају основну школу.
Министарство наводи да право на бесплатне уџбенике остварују ученици који наставу похађају на српском језику, као и на једном од осам језика националних мањина.
Вучевић: Очекујем неизвесну изборну кампању, СНС ће се борити за најбољи резултат
Преузмите андроид апликацију.




