Берон и Лојд покварили „новогодишње“ славље Звезди у Пиониру

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у мечу 18. кола Евролиге од екипе Зенита из Санкт Петербурга резултатом 80:76.

Најбољи у екипи Звезде био је Нејт Волтерс, са 21 поеном 5 скокова и 6 асистенција.
Код гостију Били Берон је са 25 поена (5/9 за три) и 6 асистенција био најзаслужнији за победу руске екипе.

Звезда је од старта била расположена нападачки па су на старту при резултату 13:10 направили серију од 6:0 и одвојили се на осам поена предности. Звезда је серију направила пре свега на „крилима“ расположеног Остина Холинса.

Ипак од тог момента гости из Санкт Петербурга праве серију 19:3 и затварају прву деоницу са предношћу 29:21.

Били Берон је био главна фигура у повратку руског тима.

У другу деоницу је Звезда ушла знатно чвршће и дозволила само 15 поена Зениту, у четвртини коју је екипа Дејана Радоњића добила 21:15.

На полувремену било је 44:42 у корист гостију.

Након одмора уследила је невероватна деоница у којој смо укупно видели 21 поен, исто колико је само Звезда постигла у првој деоници. Звезда је и ову четвртину добила и то резултатом 15:6.

Ништа нису могли да погоде играчи Ћавија Пасквала, о томе говори и чињеница да су четири поена од укупних шест гости постигли са линије слободних бацања.

Није ни Звезда бриљирала у нападу, те је предност пред четврту деоницу била +7, иако је могла бити и знатно већа – 57:50.

Били Берон је поново задавао велике проблеме одбрани звезде и вратио је практично сам госте у утакмицу.

На минут и 19 секунди до краја утакмице при резултату 67:67 Алекс Појнтрес грубо фаулира Митровића и добија техничку грешку. Митровић погађа оба слободна бацања, али црвено-бели не успевају да „уновче“ и додатни посед.

На 37 секунди до краја Лојд постиже своје прве поене на утакмици и то за изједначење – 69:69 и Звезда има последњи напад.

Лоша организација последњег напада дуела Волтерс – Калинић, проузроковала је два промашаја прво Калинића па затим и Волтерса и утакмица је отишла у продужетке.

У продужецима се одигравала игра нерава, пре свега са линије слободних бацања, у којој се Зенит боље снашао. Лојд је на крају био „меч-винер“ за екипу Зенита, иако до саме завршнице утакмице није постигао нити један поен. На крају са 6 кључних поена решава утакмицу.

Звезда је након овог меча на скору 7-11, а следећи меч играју исто у хали „Александар Николић“, када 6. јануара дочекују турски Фенербахче. Зенит овом победом долази до свог 12 тријумфа у сезони.