Беретини бољи од Оже-Алијасима, Тим Европа поново води

Италијан Матео Беретини савладао Канађанина Феликса Оже-Алијасима са 2:1 по сетовима 7:6, 4:6, 10:7 и донео Тиму Европе два поена. Европљани сада воде са 4:2 у победама.

Одличан меч два ривала. О2 арена и данас је испуњена до последњег места. Узбудљиво је било током целог меча, а дуел је решен у меч тај-брејку у коме је Беретини имао више снаге и концентрације и тако донео европљанима трећи поен.

Равноправан дуел у првом сету. Играчи су чували своје сервисе. Једина брејк прилика виђена је на сервис Италијана у четвртом гему. Беретини је успео да се одбрани. Потом су оба ривала била сигурна на свој сервис па је сет решен у тај-брејку.

Први је до мини-брејка предности дошао Канађанин. Међутим, Беретини је узвратио одузео је ривалу два везана сервиса и преокренуо резултат. Ривал се није предаво, успео је да изједначи. Италијан је поново стигао до предности, али никако није успео да заврши сет. Оже-Алијасим се упорно враћао. На крају Беретини у 24. поену одузима сервис ривалу и добија овај период са 13:11, Канађанин није имао прилике за поправни.

Уследио је одговор Канађанина у другом сету. У трећем гему одузима сервис ривалу, уједно ово су биле једине брејк прилике у другом периоду,стекао је две везане а искористио прву. Потом су оба тенисера била сигурна на свој сервис. Оже-Алијасим је сачувао предност и добио други сет са 6:4.

Уследио је меч та-брејк, који се игра до десет. Средином периода Беретини одузима два везана сервиса Канађанину. Оже-Алијасим је покушао да се врати, један мини-брејк је неутралисао, али није могао више. Беретини сјајним сервисима ставља тачку на овај меч – 10:7 у меч тај-брејку.

Тим Европе је овом победом поново повео против Тима Света – 4:2.

Kad Rodžer nađe rupu u mreži – najneverovatniji potez za kraj karijere (VIDEO)