Бензема и пенали погурали Реал кроз Виго

Реал Мадрид наставио је пут на новој титули шампиона Шпаније победом на неугодном гостовању у Вигу против Селте резултатом 2:1 (1:0).

„Краљевски клуб“ поново је имао јединственог јунака у лику и делу Карима Бенземе који је био стрелац оба гола, и то оба из пенала.

Истим, имао их је Бензема три на овом сусрету, један је промашио, али су два била довољна да се упишу нова три бода.

Први гол са „беле тачке“ виђен је у 19. минуту, да би у 40. минуту гол Селти био поништен због офсајда Гаљарда.

Ипак, у 53. минуту Нолито је успео да поравна резултат и натера Реал да поново нападне.

У 64. минуту Бензема је промашио пенал, али је пет минута касније добио нову прилику и стигао до свог 24. гола у сезони, а Реалу донесе 69. бод у сезони.

Koreča: Federer i dalje kandidat za titulu GOAT