Почетна > Свет
Свет

Белгија против Румуније уписала прву победу на шампионату

Фудбалери Белгије победили су Румунију 2:0 у последњем мечу другог кола групне фазе Европског првенсва и учинили групу Е изузетно интересантном.

Победом Украјине над Словачком и Белгије над Румунијом ситуација је у групи Е постала изузетно занимљива.

Сада све четири селекције у групи имају по четири бода, и сви имају идентичне шансе за пролаз у нокаут фазу шампионата.

Од самог старта је све ишло по плану белгијског националног тима. После пораза од Словачке у првом колу, Тедеско је одлучио да појача напад и везни ред брзим играчима и то је донело резултат.

„Црвени ђаволи“ су у потпуности контролисали утакмицу од њеног старта па до самог краја уз мање падове у игри.

Повели су већ у другом минуту голом Јурија Тилеманса, играча из везног реда и фудбалера Астон виле. Гол је разбудио Румуне који су изгледали потпуно поспано на старту меча.

Наредних неколико минута припало је изабраницима Јорданескуа која је имала неколико добрих секвенци у игри из којих је можда могла и до изједначења, али је то било све што је показала у првом делу.

Белгијанци су контролом игре на средини терена успели да себи створе још неколико прилика до краја првог дела, али кружење лопте око гола Нице није донело повећање разлике.

Румунија је офанзивно почела друго полувреме, до 50. минута је имала две прилике у којима је уз бољу завршницу или мало више среће могла и до гола.

Белгија се ипак вратила, успоставила контролу и поново на муке ставила голмана Ницу. Де Брујне је за три минута имао два шута чиме је наговестио озбиљност „црвених ђавола“ да изборе максимални број бодова.

У 63. минуту Лукаку је затресао мрежу, али је његово славље по трећи пут прекинуо ВАР, пошто се још једном нашао у недозвољеној позицији.

Одличну партију коју је пружио, Де Брујне је крунисао у 80. минуту.

Кастелс је испуцао лопту далеко, а Кевин де Брујне је испратио лопту својег голмана, која је дошла скроз у шеснаестерац Нице. Капитен Белгије био је бржи и од голмана и од својег чувара.

Де Брујне је овим поготком ставио тачку на меч и групу која је изгледала најдосаднијом пред почетак турнира учинио вероватно најузбудљивијом.