Белгија минималним резултатом победила Канаду

Фудбалска репрезентација Белгије победила је селекцију Канаде са 1:0 (1:0), на стадиону „Ахмад ибн Али“, у утакмици првог кола групе Ф на Светском првенству у Катару.
победила

Једини гол на мечу постигао је Миши Батшуаји у 44. минуту.

Канада је боље отворила утакмицу и после више неискоришћених напада, изборила пенал у 11. минуту који није реализовао Алфонсо Дејвис.

У наставку првог полувремена низале су се шансе Канађана који нису успевали да затресу мрежу Тиба Куртое. Казна је стигла у 44. минуту када је Миши Батшуаји истрчао контру и савладао голмана Канаде Милана Борјана.

У других 45 минута Канада је наставила да игра у истом ритму али није успевала да финишира ни једну акцију.

Белгијанци су покушавали дугим лоптама да пребаце задњу линију противника која је током целог меча стајала врло високо. До краја утакмице није било промене резултата.

У другом мечу групе Ф Мароко и Хрватска су раније данас играли нерешено 0:0.

Друго коло у групи Ф на програму је 27. новембра, а састаће се Хрватска – Канада и Белгија – Мароко.