Данас је могућа слабија киша, а температура ће се кретати од 10 до 17 степени. Рекло би се уторак као и сваки други уторак, али увек можемо да урадимо нешто другачије и направимо да овај уторак буде сасвим другачији. Имамо неколико интересантних предлога за вас за овај уторак.
Да ли сте знали да је Галерија Матице српске први музеј у Србији прилагођен бебама?
Посетите Галерију Матице српске и уверите се сваког уторка, када је улаз за родитеље са бебама бесплатан.
Пронађите уметничка дела и садржаје у којима ћете заједно уживати, а поред изложбених простора Галерије на располагању су вам Кутак за маму и бебу са фотељом за дојење, простором за припрему хране и повијалицом за бебе, као и Дечја соба специјално опремљена за одмор, игру и креативни ужитак најмлађих.
Као успомену на вашу прву посету Галерији, на поклон добијате радосницу „Беба у Галерији. Први кораци уз уметност“, која бележи и чува драгоцене успомене првих сусрета са културом и уметношћу.
Такође, у Музејској продавници ГМС можете пронаћи посебне Галеријске сувенире за најмлађе.
Можда је баш данас тај уторак када ћете посетити Галерију Матице српске и уживати са бебама и децом.
У Српском народном позоришту можете погледати две представе:
- „Кармина бурана“ концертно извођење од 20:00 часова
- „Лутка са кревета број 21“ од 21:00 час
У Позоришту младих представа „Госпођа Анштајн“ од 19:30 часова.
Прича о лику и делу Милеве Ајнштајн уклапа се у већ познати историјски модел који можемо препознати и код Камиј Клодел, Зелде Фицџералд, те многих других значајних женских фигура у историји, жена чије дело, било да се ради о пољу културе или науке, наткриљује фигура признатог (и познатог) мужа. Тема признања рада и историјске улоге оваквих жена са пуним правом добија све веће интересовање у научним и у уметничким радовима, а драма „Госпођа Ајнштајн“ ово такође чини и то на занимљив начин: истраживањем (и драмским размаштавањем) приватног, интимног живота брачног пара Ајнштајн, чији се заједнички напори и сукоби имплицитно транспонују на шири друштвени контекст њиховог времена, и не само њиховог. Тако примећујемо да се социјална стварност краја деветнаестог, односно прве половине двадесетог века, провлачи кроз дијалоге Милеве и Алберта, чиме нам ауторка (уз помоћ очигледно темељно припремљене историјске грађе) приближава све оне потешкоће са којима је једна научница морала да се суочи: од оних формално-институционалних, као што је немогућност редовног вишег школовања, до оних оличених у свеприсутном ставу шире јавности које жене а приори поставља у позицију мајке. У „Госпођи Ајнштајн“ (насловљеној тако, без сумње, у сврху преиспитивања перспективе која и данас опстаје, а у којој се ова научница пре свега у јавном дискурсу идентификује као функција – супруга чувеног научника) ова двојност животних улога и особина (научни рад/мајчинство, генијалност/инфантилност) једна је од главних тематских линија, кроз које се преиспитује положај жене и мушкарца у друштву, природа љубавних односа, те њихова неизбежна узајамна веза.
Представа „Френки и Џони“ у Великој сали НИС-а од 20:00 часова.
Слобода Мићаловић и Игор Дјордјевић у романтичној комедији као „Френки и Џони“, рађеној по истоименом филму са Ал Паћином и Мишел Фајфер у главним улогама.
О догађају:
„Никада не бираш љубав. Она бира тебе.“ То је прича о двоје људи који почињу живот изнова, о превазилажењу страхова да би се стигло до љубави.
Вече о мушко женским односима у Герила бару
Једно од најсмешнијих и најинтересантнијих вечери у стенд ап комедији је вече када се прича о мушко женским односима. Зато резервишите себи место и дођите вечерас у Герила бар од 20.30 часова.
Вечерас ће вас засмејавати Мариана Аранђеловић, глумица и комичарка из Београда (стручњак за растурање бракова), Жарко Медар Цуба – једини паметан (неожењен), Душан Варничић-отац близанаца (спавао последњи пут кад је његова жена била трудна) и Небојша Грујић (ожењен Сремицом).
Улазнице по цени од 800 динара могу се купити у Герила бару, а сто се може резервисати путем броја телефона 064 26 96 081.
У новосадској Синагоги, са почетком у 20:00 часова биће изведен ораторијум „Stabat Mater“ савременог хрватског аутора Бруна Влахека, а улаз на концерт је слободан.
Учествују:
Ања Папа (сопран),
Берислав Јерковић (баритон),
Катарина Макевић (клавир),
Давор Дедић (клавир)
Мешовити хор Академије за уметност и културу у Осијеку
Диригент: Антоанета Радочај-Јерковић
Поједине улице ће остати без струје. ОВДЕ погледајте које!
Selo sa najlepšim drvoredom i četiri jezera na sat vremena od Novog Sada (FOTO)
Преузмите андроид апликацију.