Нови Сад Фудбал

Батаков савршени деби на клупи Војводине, четири гола у мрежи Радничког

Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу нишког Радничког резултатом 4:1 у 24. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Малбашић у деветом из пенала, Зукић у 18. и 58. и Урош Николић у 64. минуту.

Већ у шестом минуту након корнера, Војводина је имала прилику преко Траореа, а у истој акцији Савић је вукао Витаса, а из ВАР собе стигао је сигнал за судију Срђана Јовановића да прегледа ситуацију.

Главни арбитгар је проценио да је играч Радничког недозвољеним потезом оборио штопера Војводине и показао на белу тачку, а одговорност је преузео Малбашић који је шутирао по средини за 0:1.

Раднички је могао да изједначи већ у 14. минуту, Витасов покушај додавања пресекао је Мићин, изашао сам на Царевића, али је голман Воше ногама интервенисао и сачувао мрежу.

Четири минута касније, Војводина је постигла и други погодак. Чумић је центрирао са десног бока, Немања Николић није успео најбоље да захвати лопту, на другој стативи је сачекао Зукић и ударцем под пречку погодио за 0:2.

Након другог Вошиног гола, темпо је мало опао, домаћи су покушали да се врате у меч, тренер Ненад Лалатовић је већ у 33. минуту направио двоструку измену како би променио ритам своје екипе. Раднички је први пут озбиљније припретио од оне Мићинове шансе у 37. минуту када је Белаковићев ударац искоса са десне стране одбранио Царевић, а потом и минут касније његов покушај главом изблокирао Траоре.

У 42. минуту Војводина је извела брзу контру, Чумић је дуго вукао лопту, проиграо Николића који му је вратио повратну, али је његов ударац зауставио Стевановић.

Тек што је почело друго полувреме, у 47. минуту, Чумић је имао велику прилику да постигне погодак за 0:3. Чумић је избегао офсајд и побегао одбрани Радничког, први ударац му је ногом одбранио Стевановић, а потом је налетео и на одбијену, али је овај пут Стојановић интервенисао испред гол линије.

Војводина је у 58. минуту заслужено дошла до трећег гола. Урош Николић је проиграо Симића на ивици шеснаестерца, овај несебично проследио лопту до Зукића који постиже свој други погодак на мечу за 0:3.

Само шест минута касније, Воша је стигла до четвртог гола преко Уроша Николића. Симић је после контре ушао у средину са левог бока, његов ударац је изблокиран, али је лопта дошла право до Николића, који је заломио свог чувара и погодио даљи угао за 0:4.

Воша је лако могла да дође и до петог гола, 10 минута пре краја Малбашић је несебично проиграо Чумића који је замало закаснио да погоди празан угао.

Раднички је успео да постигне почасни гол у 82. минуту. Петров је шутирао искоса са десне стране, Царевић је одбранио, али је на одбијену налетео Белаковић за 1:4. Исти играч је могао да постигне и други погодак у 87. минуту, али је одбрана Војводине успешно блокирала његов ударац са 10 метара.

Воша је до краја сачувала предност и заузела пету позицију на табели са 42 бода, а у наредном колу у недељу од 18 часова гостује екипи Вождовца.

Novi trener Vojvodine Radoslav Batak: Vojvodina svake godine mora da igra u Evropi