Барселона убедљива против Елчеа

Фудбалери Барселоне победили су као гости Елче резултатом 4:0, у мечу 27. кола ЛаЛиге.

Каталонци су везали четири победе и настављају да газе ка титули – имају 71 бод, 15 више од Реал Мадрида, који има и меч мање.

Фењераш Елче није могао да се нада бодовима у дуелу са лидером, те остаје последњи са 13 поена, далеко од мирне луке.

Роберт Левандовски је постигао два гола на овом мечу, први у 20. минуту, када се добро снашао у шеснаестерцу ривала и уз мало среће погодио.

Ансу Фати је у 56. минуту повукао контру и истрчао је до краја, завршивши је прецизним ударцем.

Левандовски је грешку домаћих на средини терена казнио у 66, да би само четири минута касније, Феран Торес добро наместио нишансе справе и левом ногом погодио мрежу Елчеа – за коначних 4:0.

Барсу за четири дана очекује дуел са Реал Мадридом у Купу краља, а први меч у Мадриду добили су са 1:0.