Барселона победом над Сосиједадом започела сезону

Фудбалери Барселоне победом над Реал Сосиједадом резултатом 4:2 (2:0) отворили су нову сезону Ла лиге.

Биће то прва сезона без Лионела Месија после готово две деценије што је, макар на трибинама, обележило овај меч.

Доле на терену играчи су учинили све да пажњу скрену на себе и успели су, јер су домаћи показали да их недавни шок није превише уздрмао.

Већ у 19. минуту је Мемфис Депај уписао асистенцију, а Ђерар Пике гол за вођство каталонског клуба.

У надокнади првог полувремена Мартин Брајтвајт је погодио за 2:0, а потом је Данац и у 59. био прецизан за, чинило се, лагодних 3:0 у преосталих пола сата.

Тај резултат остао је на снази до 82. минута, када је најпре гол за Сосиједад постигао млади Лобете Сиенфуегос.

Само три минута касније је Микел Ојарзабал постигао фантастичан гол из слободног ударца и у завршници смо имали потпуну драму.

Ипак, Барса је преживела, а до краја и успела да дође до четвртог гола после контре и егзекуције Серђи Роберта.

Тиме је потврдила победу на старту шампионата.