Барселона кикснула у 89. минуту, Реал немилосрдан

Фудбалери Гранаде и Барселоне одиграли су нерешено 1:1 у мечу 20. кола Ла Лиге. Гости су до 89. минута имали предност, али је тим из Андалузије у финишу дошао до бода. Реал Мадрид је у дербију кола савладао Валенсију са 4:1.

По ко зна који пут ове сезоне Барселона није имала снаге, концентрације и умећа да приведе утакмицу крају и упише вероватно заслужену победу.

Каталонци су поново имали огромних кадровских проблема, додуше мање него у неким претходним утакмицама, али је деловало да ће доћи до три бода.

У 10. минуту Лук де Јонг постигао је погодак, али је он поништен због офсајд позиције у којој се претходно нашао Гави.

Неколико узбуђења виђено је на обе стране, али промене резултата у првом полувремену није било.

У 57. минуту, Барселона стиже до вођства, пошто је овога пута гол Де Јонга био регуларан.

Одлично је центрирао Дани Алвес, а високи холандски нападач постигао свој други узастопни гол у Ла Лиги.

Како се меч приближавао крају, напетост је расла. Обе екипе покушавале су да дођу до гола, а Барселони то није успело из неколико покушаја.

У 80. минуту је везиста гостију Гави, добио други жути картон и тако оставио Барселону са десеторицом на терену.

Гранада је то знала да искористи. Преузела је иницијативу, стварала шансе и могло се намирисати да се Барселони спрема кикс.

У 89. минуту, Гранада је оштро извела корнер, лопта након одбитака стигла до Пуертаса, који је милиметарски прецизним ударцем закуцава у мрежу Тер Штегена.

У надокнади, која је трајала шест минута, није било промене резултата, а ближи другом голу били су домаћини.

Реал Мадрид је на свом стадиону убедљиво савладао Валенсију са 4:1.

По два гола за „краљевски клуб“ постигли су Бензема и Винисијус, док је једини стрелац за „слепе мишеве“ био Гуедеш.