Барселона избегла пораз од Гранаде у 91. минуту

Фудбалери Барселоне одиграли су нерешено против екипе Гранаде 1:1 на свом терену у утакмици 5. кола шпанске ЛаЛиге.

Барселона је још једном успела да шокира своје навијаче и умало изгуби на свом терену од екипе Гранаде.

Гранада је повела већ у другом минуту утакмице, када је Доминго Дуарте матирао Тер Штегена.

Серхио Ескудеро је извео корнер са десне стране и после добре реакције одбране Барсе лопта му се одбила, па је упутио центаршут на другу стативу где је био добро постављени Дуарте који се само поклонио и лопту послао у мрежу.

Могла је Барселона до изједначења у 45. минуту, али је одлично реаговао Максимилиано, голман Гранаде и лопту коју су многи видели у голу послао у корнер.

Вероватно и најбољу шансу на мечу Барса није искористила у 78. минуту када је Лук де Јонг главом из петерца лопту послао преко пречке.

Спас за Барселону је дошао у надокнади времена, када је Роланд Араухо у 91. минуту утакмице постигао гол на асистенцију Гавија и на тај начин помогао Каталонцима да избегну шокантан пораз.