Бараж све ближе: Петарда Српкиња у Измиру

Женска фудбалска репрезентација Србије уписала је убедљиву победу против Турске у квалификацијама за Светско првенство. Србија је славила резултатом 5:2 (3:1).
Српкиње

Изабранице Предрага Гроздановића тако су у Измиру дошле на корак историјског успеха и баража за пласман на Мундијал.

Већ у осмом минуту мрежу Туркиња је затресла Тијана Филиповић, а четири минута касније у стрелце се уписала и Јована Дамњановић која је код првог гола била асистент. Фудбалерку Бајерна проиграла је Анђела Фрајтовић.

Невена Дамјановић постигла је трећи гол за Србију, играо се 37. минут. Овога пута у улози асистента била је Јелена Чанковић.

Турска је у 42. минуту успела да преко Ураз смањи заостатак па и да приђе на само гол у 57. минуту када је мрежу затресла Топчу.

Није дуго требало Србији да одговори па се у 65. минуту у стрелце уписала и Чанковићева, на додавање Тијане Филиповић која је у 72. минуту другим голом на мечу поставила и коначан резултат. Јована Дамњановић забележила је другу асистенцију.

Србија је након четврте победе у Групи Х на трећем месту са 12 бодова, Прва је Немачка са максималних 18, а Португал има само бод више од Србије.

Србија следећи меч у квалификацијама игра 7. априла као домаћин против Израела.

Vlahović: Nisam u potpunosti zadovoljan