Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Бањаја победио у Мото ГП трци на стази у Мизану

Возач Дукатија Италијан Франческо Бањаја победио је данас у трци Мото ГП шампионата за Велику награду Сан Марина и Риминија, која је вожена на стази у Мизану.

Бањаја је на стази „Марко Симончели“ остварио четврту узастопну победу у сезони. Он је трку завршио за 41:43.199 минута.

Друго место припало возачу Гресинија Италијану Енеа Бастијанини, који је за победником каснио 0,034 секунде. Треће место освојио је Шпанац Маверик Вињалес из екипе Априлија.

Актуелни светски шампион возач Јамахе Француз Фабио Квартараро освојио је пето место у Мизану.

Квартараро је први у генералном пласману возача са 211 бодова, испред Бањаје који има 181 и Шпанца Алеша Еспаргара са 178 бодова.

Наредна трка у Мото ГП шампионату на програму је 18. септембра за Велику награду Арагона.