Аугсбург изненадио Бајер у Леверкузену, нови реми Лајпцига

Фудбалери Аугсбурга надиграли су Дајер Леверкузен са 2:1 на гостовању, у правој голеади Хофенхајм је савладао Бохум са 3:2 на свом терену, а остали данашњи мечеви другог кола Бундеслиге завршени су поделом бодова.

Аугсбург је шокирао Бајер у Леверкузену и повео на гостовању већ у 15 минуту игре али су домаћини успели да узврате изједначењем у 43. минуту, па се на полувреме пришло са нерешеним резултатом.

У другом полувремену су гости наставили са одличном офанзивном игром што је у 83 минуту резултирало голом за коначну победу и освајање три бода.

Меч Лајпцига и Келна је обележио одличан повратак Тима Вернера који се после две године из Челсија вратио се на исток Немачке и већ у 36 минуту постигао гол за домаћине.

Пре одласка у Енглеску, за Лајпциг је дао 78 голова и имао 27 асистенција у 127 мечева, а сафа је наставио у истом стилу.

Ипак то није било довољео да његов тим дође до победе јер само четири минута касније Јарчеви су изједначили поготком Фрица, а домаћини у завршници првог полувремена због црвеног картона остају и са играчем мање.

Домаћини ипак и поред тога што су играли са 10 играча Лајпциг је поново повео у 56. минуту, па се учинило и да ће обезбедити победу.

Ипак у 72. минуту келн успева да дође до изједначења захваљухући великој грешци штопера Хрватске Јошка Гвардиола који је постигао аутогол.

У осталим мечевима Вердер и Штутгарт одиграли су 2:2. Вељковић је одиграо 90 минута, а на другој страни Калајџић је асистирао код оба гола Шваба, а Херта и Ајнтрах одиграли су 1:1.

Mitrović promašio penal u remiju Fulama (VIDEO)