Атлетикова клиника – Суарес сервирао освету Барселони

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Барселону 2:0 у оквиру осмог кола ЛаЛиге.

Добили смо меч какав смо очекивали у погледу тога ко ће више држати лопту у ногама.

Барселона је доминирала у том сегменту, али је изостао пресудни пас у последњој трећини терена те и егзекуција.

Меч је обележио Томас Лемар. Француз је од старта најавио да је расположен за игру.

Најпре је у деветом минуту упутио добар ударац ка голу Тер Стегена, а потом је и неколико минута касније сјајно проиграо Жоаа Феликса који није унео довољно снаге, па ни прецизности у шут.

Ипак, Лемар долази до гола у 23. минуту након што га је проиграо Луис Суарес.

Није Француз заборавио асистенцију, те је Уругвајцу вратио истом мером у 44. минуту.

Кренули су у контру двојица играча Атлетика против само једног дефанзивца Барселоне. То је искористио Лемар да пребаци лопту која стиже до Суареса за лак финиш акције и дуплирање предности.

Ово је била прва утакмица у којој је Томас Лемар и постигао и наместио гол у досадашња 82 меча. Уједно, он је постигао голове у две узастопне утакмице (Еспањол, Барселона), што је једнако његовом учинку на претходних 78 мечева.

Што се тиче Суареса, он је голом против Барселоне успео да постигне макар један гол против 31 екипе са којом се сусрео у ЛаЛиги.

Атлетико се са овом победом попео на друго место са 17 бодова, исто као и Реал који има утакмицу мање.

Што се тиче Барселоне, она је тренутно девета.са 12 бодова и у наредном колу ће угостити Валенсију..

LEN kup: Sabadelj prejak za Vošu