Атлетико рутински против Ђироне – Гризман започео, Коке потврдио победу

Фудбалери Атлетика су савладали Ђирону са 2:0 на свом стадиону, у другом колу ЛаЛиге.

После лошијег старта сезоне и ремија са Виљареалом (2:2), успели су да савладају Ђирону, која је у првом колу ремизирала са Бетисом (1:1).

Већ у шестом минуту је Атлетико могао до вођства, али је покушај Самуела Лина зауставио голман Ђироне Пауло Газанига.

Ипак, наставили су се напади Мадриђана и у 39. минуту је Антоан Гризман успео да погоди мрежу за 1:0.

До полувремена је су виђене још три шансе, две је имао Абел Руис да изједначи, а једну Родриго Рикелме да повећа предност Атлетика. Ипак, голмани су били на висини задатка.

Домаћа екипа је успела да удвостручи предност на старту другог полувремена. Погодио је Маркус Љоренте после само три минута на асистенцију Гризмана.

До краја меча Атлетико је успео да постигне још један погодак и победу учини убедљивијом. Тачку је ставио Коке у четвртом минуту надоканде на асистенцију Љорентеа – 3:0.

Атлетико у трећем колу дочекује Еспањол, док Ђирона на свом терену игра против Осасуне.