Арсеналу сва три бода на Вила парку

Фудбалери Арсенала савладали су као гости Астон Вилу са 1:0 у мечу 30. кола Премијер лиге.

Арсенал је освоји важна три бода у дуелу са Астон Вилу.

Нападали су гости ствали шансе и постигли погодак.

Арсенал је од самог старта кренуо у напад. Домаћин се углавном бранио и претио из контранапада. Доминација се гостима исплатила у 30. минуту.

Након прекида на десној страни створила се велика гужва у казненом простору гостију.

Лопта на ивици шеснаестерца долази до Саке који је опалио по земљи. Голман Мартинез је касно примето лопту која је прошла кроз шуму ногу и завршила у десном углу.

У финишу првог дела игре Астон Вила је притисла противника у покушају да стигне до изједначења. Створено је неколико прилика пред оба гола, али до одласка на одмор није било промене резултата.

Наставак је донео знатно агресивнију Астон Вилу.

Константан пресинг на противника.

Арсенал је успео да затвори све прилазе свом голу, али није успео да се ослободини притиска.

Међутим, Астон Вила није успеола да створи ниједну изгледну прилику, а први шут ка голу противника, али не и у оквир гола, упутила је у 61. минуту.

Домаћин је све више притискао противника, а у 68. минуту Воткинс је погодио стативу, то је уједно и била најбоља прилика за Астон Вилу.

Арсенал је потом успео да се ослободи притиска и умири темпо игре.

До краја меча још неколико шанси, пре свега пред голом Арсенала, али до краја меч није било промене резултат.

Од тог момента Астон Вила као да се пробудила, она је преузела иницијативу, стварала прилике, али је гост успео да затвори све прилазе свом голу и сачува минималну предност.