Арсенал рутински преко Лестера наставио битку за Лигу шампиона

Фудбалери Арсенала савладали су Лестер 2:0 (1:0), у мечу 29. кола енглеске Премијер лиге.

Арсенал је рутински савладао „лисице“ и вратио се на четврто место.

Имају бод више од Манчестер јунајтеда и три утакмице мање, три бода више од Вест Хема и три утакмице мање, пет бодова више од Вулверхемптона и три утакмице мање… Биће занимљиво до краја у борби за четврто место које води у Лигу шампиона.

Није далеко ни Челси, осам бодова је разлике, али Арсенал има две утакмице мање.

За вођство је погодио Томас Парти на асистенцију Габријела Мартинелија у 11. минуту.

Парти је у 19. минуту погодио пречку, да би Рамздејл сјајно одбранио ударац Харвија Барнса у 36. минуту, што је била једина права шанса за Лестер.

Сака и Вајт пропустили су прилике у 51. и 55. минуту, да би Сојунчу играо руком у 55. минуту и Арсенал је добио пенал.

После консултације са ВАР судијама и гледања снимка, Лаказет је пет минута касније извео пенал и погодио рашље за 2:0.

Домаћин је рутински одрадио посао до краја и дошао до важна три бода.