Арсенал поражен од Евертона, сензација на Гудисону

Екипа Евертона савладала је лидера Премијер лиге Арсенал 1:0 на домаћем терену у утакмици 21. кола. Стрелац за екипу са „Гудисон парка“ био је Џејмс Тарковски у 60. минуту.

Утакмица која је показала праву чар Премијер лиге. Екипа која се бори за опстанак је победила састав са врха табеле.

Џејмс Тарковски је голом главом после корнера који је извео Двајт Мекнил у 60. минуту донео огромно славље навијачима „карамела“.

Евертон је успео да постигне гол и борбеном и организованом игром да одржи минималну предност до краја меча.

Домаћи састав је прекинуо низ негативних резултата од пет утакмица без победе, међу којима је тек један реми и четири пораза.

Арсенал је доживео други пораз у сезони, али има довољних пет бодова предности на првом месту у односу на Манчестер сити. Евертон је крочио за један бод изнад зоне испадања, али тимови са дна тек треба да одиграју мечеве 21. кола.

Ronaldov prvi gol u Saudijskoj Arabiji – iz penala u 93. minutu (VIDEO)