Американке са +40 у финалу СП

Женска кошаркашка репрезентација САД убедљивом игром и победом над Канадом 83:43 плаисрала се у финале Светског првенства у Сиднеју.

Након што су са 33 поена разлике савладале селекцију Србије у четвртфиналу, у полуфиналу су биле још убедљивије против добро познатих ривалки.

Питање победника није се постављало ниједног тренутка, пошто је после пар минута игре резултат већ био 15:0 у корист САД.

Канада није имала никакву шансу и предност је у наставку само расла из минута у минут, до коначних 40 поена разлике.

Стјуарт је имала 17 поена, али је Вилсон са 15 поена и 12 скокова била најбољи појединац сусрета.

Двоцифрене су биле још Плум са 14 и Томас са 10 поена, док у екипи Канаде није било играчица са таквим учинком.

Највише је имала Амихере – 8, а Нурс је убацила један мање.

У другом полуфиналу од 11.30 састају се домаћин Аустралија и селекција Кине.