Алкараз одбранио вимблдонску титулу, бледо издање Ђоковића

Шпански тенисер Карлос Алкараз одбранио је титулу на Вимблдону пошто је у финалу надиграо Новака Ђоковића са 3:0, по сетовима 6:2, 6:2, 7:6/7:4.

Шпанац је заслужено одбранио титулу и постао девети играч у историји који је стигао до овог достигнућа.

Меч два тенисера трајао је два сата и 30 минута игре, а поновљен је исход прошлогодишњег финала, додуше доста лакше него што се очекивало.

Карлос Алкараз је био доста бољи ривал од српског тенисера, освојио је два сета без икаквог одговора Новака Ђоковића који је био непрепознатљив до средине трећег сета када се мало пробудио, али није било довољно да освоји први сет и смањи заостатак.

Шпанцу је ово други трофеј на Вимблдону, а укупно четврти на гренд слем турнирима. Ђоковић је остао на 24 пехара на највећим турнирима и на седам на Вимблдону, један мање од рекордера „Ол Ингленд клаба“ Роџера Федерера.

У првом гему меча, који је трајао 14 минута, Алкараз је искористио пету брејк лопту и повео 1:0. Алкараз код вођства 3:1 прави нови брејк, а код 4:1 за Шпанца Ђоковић не користи прву брејк лопту на мечу, па је бранилац пехара повео 5:1. Успео је Ђоковић да освоји наредни гем на свој сервис, али је Шпанац на свој сервис искористио другу сет лопту и повео на старту финала.

Одмах на старту другог сета Алкараз је направио брејк, а код вођства Шпанца 4:2 Ђоковић прави дуплу сервис грешку којом омогућава да бранилац пехара поведе 5:2. Алкараз је затим сервирао за 2:0 и искористио шансу да стигне на корак од пехара.

Ђоковић је сигурним сервис гемом повео 1:0 на старту трећег сета, а у другом гему је имао 0:30 на сервис Алкараза, али се Шпанац извукао и изједначио. У трећем гему Ђоковић је спасио четири брејк лопте и повео 2:1, а Шпанац је на свој сервис изједначио на 2:2 без изгубљеног поена. Код вођства 3:2 Ђоковић је имао брејк лопту, али је није искористио, па је Алкараз изједначио на 3:3.

Код резултата 4:4 Алкараз прави брејк и у наредном гему сервира за победу. Имао је три везане меч лопте, али их је Ђоковић све три спасио и затим освојио гем и продужио меч. Трећи сет је затим одлучивао тај брејк, а у њему је Шпанац потврдио да је данас био бољи, искористио је прву у тај-брејку, а укупно четврту меч лопту за велику победу.