Алкарас и Оже-Алијасим полуфиналисти у Базелу

Први тенисер света, Шпанац Карлос Алкарас пласирао се у полуфинале турнира у Базелу пошто је победио сународника Пабла Карења Бусту резултатом 6:3, 6:4.

Овај 19-годишњи Шпанац је контролисао меч који је трајао сат и 38 минута и тако стигао до друге победе у исто толико дуела против Карења Бусте.

За вођство у сетовима био му је довољан један брејк, а потом је повео са 2:0 у другом сету.

Карењо Буста је успео да изједначи на 2:2, али је Алкарас новим брејком у деветом гему обезбедио победу и пласман у полуфинале.

Противник Алкараса у борби за финале биће Канађанин Феликс Оже-Алијасим који је у четвртфиналу био бољи од Казахстанца Александера Бублика са 6:2, 6:3.

Оже-Алијасим је на путу до победе уписао 28 директних поена и направио само четири неизнуђене грешке и на крају славио после 73 минута игре.

Својом 51. победом у сезони, 22-годишњи Канађанин је побољшао своје шансе за пласман на завршни мастерс.