Шпански тенисер Карлос Алкарас пласирао се у четвртинале турнира у Мајамију.

Он је после једног часа и 38 минута игре био бољи од Томија Пола – 6:4, 6:4.

Полуфиналиста Аустралијан опена није успео да науди првом тенисеру света, у мечу у којем је имао једну једину брејк лопту.

Са друге стране, Алкарас их је имао шест, искористио је две, по једну у сваком од сетова.

На време је ломио ривала и у првом и у другом периоду, те му се на крају и реванширао за пораз у Монтреалу прошлог лета.

Алкарас ће у четвртфиналу играти против Тејлора Фрица, који је раније данас избацио Холгера Рунеа.

Карен Хачанов и Стефанос Циципас су одиграли репризу полуфинала Мелбурна, с тим да је овога пута победник био другачији.

Рус је однео победу резултатом 7:6 (4), 6:4, после мало више од једног и по часа тениса.

Током првог сета само је Циципас имао две брејк лопте, тако да је он морао да буде решен после тај брејка.

Било је резултатски неизвесно до резултата 3:3, али је онда Хачанов направио серију 4:1 и повео са 1-0 у сетовима.

Грк је сервис изгубио у петом гему другог сета. У седмом је спасао једну брејк лопту, али до шансе за рибрејк није стигао.

Хачанов ће у четвртфиналу играти са бољим из дуела Франсиско Серундоло – Лоренцо Сонего.