Александар Митровић поново стрелац у победи Ал Хилала

Српски фудбалер Александар Митровић, у дану у ком је изабран за најбољег фудбалера Србије у 2023. години, постигао је нови гол за Ал Хилал, у победи 2:0 на гостовању градском ривалу Ал Фејхи, у 19. колу елитне лиге Саудијске Арабије.

Ал Хилал је повео голом Алија Ал Булајхија у 86. минуту, а победу је крунисао Митровић у 90+11. минуту са пенала. Митровићу је ово био 17. гол у шампионату ове сезоне, а 10. узастопна утакмица на којој је дао гол.

Цео меч је за Ал Хилал одиграо и Сергеј Милинковић-Савић.Гол Ал Фејхе, коју тренира Вук Рашовић, бранио је до повреде Владимир Стојковић, који је у полувремену морао да изађе.

Ал Хилал је новом победом наставио да граби ка освајању титуле, пошто има 53 бода, 10 више од Ал Насра, уз утакмицу више.

Stojković: Vratili smo fudbalsku Srbiju na evropsku mapu