Албина добродошлица за Партизан, „стотка“ у кошу црно-белих на старту сезоне у Евролиги

Кошаркаши Партизана доживели су убедљив пораз у првом колу Евролиге, Алба је у Берлину славила 100:84.

Данте Егзум једина светла тачка у црно-белом тиму, одбрана екипе Жељка Обрадовића била је далеко испод евролигашког нивоа. У другом колу Партизан ће поново гостовати, овога пута у Шпанији код екипе Басконије.

Први Партизанов корак по повратку у Евролигу био је неуспешан – Алба је у свим сегментима била боља од екипе Жељка Обрадовића и забележила убедљиву победу – 100:84.

Немачки тим је од прве деонице ставио до знања црно-белима да их у Берлину чека тежак задатак, екипа Израела Гонзалеса већ у првих 10 минута убацила је 33 поена и стекла велику предност.

Нису се Партизанови играчи још опоравили од шока, а Алба је на полувремену имала огромну предност – 61:44.

Много бољу игру црно-бели су пружили у наставку, не рачунајући последњих неколико минута, када су се, чини се, већ помирили са поразом.

Партизан је у неколико наврата пришао на десет поена минуса, али нису црно-бели у тим моментима успели да учине додатни напор да дођу до потпуног егала.

Алба је у кључним моментима била концентрисана и погађала важне шутеве, махом за три поена.

Партизанова игра, нарочито у одбрани, није била на евролигашком нивоу, док су црно-бели само повремено успевали да покажу каквим нападачким арсеналом располажу.

Алба је одиграла одличан меч, а тренера Израела Гонзалеса посебно може да радује чињеница да су његови изабраници забележили чак 31 асистенцију против Партизана.

Данте Егзум је био једина светла тачка у екипи Жељка Обрадовића, убацио је 22 поена, док је остатак екипе играо на махове.

У екипи Албе истакли су се Тамир Блат са 16 и Лук Сикма са 15 поена.

Партизан је лоше стартовао у новој сезони Евролиге, а прилику за поправни имаће наредне седмице када црно-бели гостују код екипе Басконије.