Ал Наср са девет фудбалера освојио арапску Лигу шампиона, Роналдо јунак са два гола

Фудбалери Ал Насра први пут у историји освојили су арапску Лигу шампиона, пошто су вечерас у финалу у Ријаду савладали градског ривала Ал Хилал 2:1 после продужетака.

Јунак Ал Насра био је Кристијано Роналдо са два гола, а тријумф додатно добија на значају јер је остварен да два играча мање.

Ал Хилал, за који игра Сергеј Милинковић-Савић, повео је у 51. минуту голом Бразилца Мишела.

Ал Наср је у 71. минуту остао са десеторицом на терену због искључења Ал Амрија, а само три минута касније Роналдо је изједначио.

Од 78. минута Ал Наср је остао са девет играча јер је директан црвени картон добио Ал-Бушаил.

Ал Хилал је преузео потпуну контролу, нападао је, међутим, Роналдо је у 98. минуту, после одбитка, главом погодио за тријумф.

Португалац је ушао у историју и по томе што је био стрелац у четвртфиналној, полуфиналној и финалној утакмици арапске Лиге шампиона.

Duljaj: Ni reč o Sabahu pre Radničkog, poražen si samo kad se predaš