Ајнтрахт и Ренџерс у финалу Лиге Европе

У великом финалу Лиге Европе играће Ајнтрахт из Франкфурта и Ренџерс из Глазгова. Ајнтрахт је у другом полуфиналном мечу савладао Вест Хем са 1:0, док је Ренџерс био бољи од Лајпцига са 3:1.

Ајнтрахт је на свом терену победио Вест Хем са 1:0, а како је у Лондону, у првом мечу, славио са 2:1, обезбедио је место у великом финалу.

Вест Хем се надао да може у Франкфурту да анулира предност Ајнтрахта, али су наде спласнуле након 17. минута, када је искључен Арон Кресвел.

Боре је у 26. минуту затресао мрежу „чекићара“, што је било довољно да се Ајнтрахт домогне финала.

Тренер гостију, Дејвид Мојс, искључен је у 79. минуту.

Ајнтрахту ће противник у финалу бити Ренџерс, који је са 3:1 у Глазгову савладао Лајпциг.

У првом мечу немачка екипа је славила са 1:0, па је Ренџерс надокнадио минус на свом терену.

Таверније је у 18. минуту донео предност домаћину, а Камара је, пет минута касније, повисио на 2:0.

Нкунку је у 71. минуту затресао мрежу, а Ренџерс је у драматичној завршници, голом Лундстрама, дошао до финала.

Финале Лиге Европе се игра у Севиљи, на стадиону „Рамон Санчез Писхуан“, 18. маја.