Почетна > Бизнис
Бизнис

АИК и Горењска банка купиле шест Сбербанки у региону

АИК Банка а.д. Београд је потписала купопродајни уговор о преузимању Сбербанк Србија а.д. Београд, као део заједничке куповине шест Сбербанки у региону, саопштено је данас.
Фото: PrtSc/Sberbank Srbija/YouTube

АИК Банка са Горењском банком из Крања и компанијом АЕЦ Лтд. потписали су уговор о куповини Сбербанки у Србији, Словенији, Босни и Херцеговини (Сарајево и Бања Лука), Хрватској и Мађарској чија укупна актива износи 7,329 милијарди евра.

АИК Банка наводи да је потписивању уговора претходио процес опсежне анализе, те да су велико регионално присуство и искуство, јасна визија будућег раста, као и посвећеност обезбеђивању квалитетне услуге клијентима резултирали да се АИК Банка, Горењска банка и АЕЦ Лтд сматрају најатрактивнијим понуђачем.

Председница Извршног одобра АИК Банке Јелена Галић посебно је нагласила заједнички раст и даљи развој, уз посвећеност константном унапређењу услуга.

“Након успешно реализованог преузимања Алфа банке у Србији и Горењске банке у Словенији, ова аквизиција представља још један изузетно важан корак у даљем развоју АИК Банке, али и својеврсну потврду нашег досадашњег пословања“, изјавила је она.

Галић је истакла да је јачање присуства у земљама у којима већ послује, али и ширење пословања банкарске групе на нова тржишта, у складу са стратешким опредељењем да се банкарска групација позиционира као једна од водећих у региону Централне и Источне Европе. “Поред раста пословања, наш примарни циљ остаје да клијентима, како постојећим тако и новим, пружамо најквалитетније корисничко искуство кроз иновативне и савремене банкарске производе креиране у складу са њиховим реалним потребама“, истакла је Галић.

Са овом аквизицијом, наводи се у саопштењу, АИК банка наставља своје пословање са јаком капиталном основом и величином активе која је позиционира међу првих пет банака на домаћем тржишту у Србији, са учешћем од 8.3 процента.

Завршетак трансакције куповине Сбербанки у региону се очекује током 2022. године, по добијању сагласности надлежних националних и европских регулаторних тела.

U Evropi najmanji prinosi meda u poslednjih nekoliko decenija

 

Преузмите андроид апликацију.