АЕК и Митјиланд на Кипру одлучују ко ће на Партизан

Фудбалери данског Митјиланда и АЕК из Ларнаке ремизирали су вечерас – 1:1 (0:0) у првом мечу 2. кола квалификација за Лигу шампиона.

Поражени из њиховог двомеча биће ривал Партизану у 3. колу квалификација за Лигу Европе, а који ће тим на мегдан црно-белима биће познато после реванша на Кипру 26. јула (17.30).

АЕК је у Хернингу повео голом мађарског интернационалца Адама Ðурча у 81. минуту, а изједначење домаћину донео је капитен Ерик Свјатченко у 84. минуту.

Меч у Данској судио је српски арбитар Новак Симовић.

Први меч 3. кола квалификација за Лигу Европе играће се 4. августа, а Партизан ће гостовати Митјиланду или АЕК. Реванш је на програму 11. августа у Хумској.

У осталим мечевима 2. кола кфалификација за Лигу шампиона Диделанж је славио на гостовању Пјунику (1:0) и приближио се дуелу са шампионом Србије Црвеном звездом у 3. колу квалификација, Карабаг је на свом терену савладао Цирих са 3:2, Жалгирис је био бољи од Малмеа (1:0), а Лудогорец је убедљиво савладао Шамрок са 3:0.