Почетна > Србија
Србија

У Србији пооштрена контрола на аеродрому због новог соја короне

Путници који долазе из афричких земаља са списка ризичних због Ковида-19, уколико су позитивни упућују се на лечење, а уколико су негативни одлазе у изолацију под надзором, рекао је Горан Стаменковић члан кризног штаба и помоћник министра здравља за инспекцијске послове.
Фото: Wikimedia Commons/Vesailok

До сада није било путника који су због омикрон соја корона вируса били под таквом врстом надзора, рекао је Стаменковић за РТС.

„Ми смо у координацији са Институтом Батут припремили сценарио који смо доставили министру здравља и кабинету премијерке, у смислу пооштрене контроле и начина поступања са путницима у међународном саобраћају који долазе из ризичних земаља“, рекао је Стаменковић.

На списку ризичних земаља су Јужноафричка Република, Боцвана, Зимбабве, Намбија, Лесото, Мозамбик и Малави и путници из ових земаља ће бити тестирани на аеродрому, додао је Стаменковић.

„Суштина је да сваки од ових путника на пасошкој контроли мора да буде идентификован од стране МУП-а. Обезбеђени су услови за тестирање на Аеродрому Никола Тесла и свакоме ће се радити пи-си-ар“, истакао је Стаменковић.

Говорећи о контроли поштовања мера у угоститељским објектима и тржним центрима, Стаменковић је рекао да је током новембра извршено преко 100.000 надзора.

Додао је да се број изречених мера и налога није смањио у односу на октобар, где је било око 72 милиона динара што значи да су инспектори до сад изрекли налоге у висини преко 120 милиона динара.

Најчешће су се кршиле мере у маркетима и продавницама, рекао је он и додао да је то и дан данас присутна појава.

Било је око 30 забрана рада угоститељских објеката због кршења а највише у Сомбору, Београду, Новом Саду, Суботици, Нишу, Бору и Шапцу и нису били само угоститељски објекти у питању већ и кладионице, рекао је Стаменковић.

На тему инспекцијског надзора у апотекама, рекао је да је у једној апотеци у Београду на основу анонимне пријаве је утврђено да се израђује лек ивермектин.

Strah od Omikrona diktira raspoloženje na valutnim berzama

 

Преузмите андроид апликацију.